Hradby, obydlí, dílny, hospodářské paláce byly zbudovány na základě skutečných archeologických nálezů. Vstupnímu prostoru do areálu Archeoskanzenu Modrá dominují dvě obranné věže s bránou. V areálu jsou vystaveny obytné domy, zahloubené příbytky do jejichž skromného interiéru lze také nahlédnout. Volně se zde pohybují také domácí zvířata. K vidění jsou dílny klenotníka, hrnčíře či kováře, v nichž v průběhu akcí realizovaných pro školy řemeslníci oděni v dobových oděvech prezentují stará řemesla. Dominantou areálu je kamenný palác mocenských knížat. Z jeho interiéru se vstupuje do podzemního objektu Klenotnice Velké Moravy. V kruhovém prostoru o průměru 20 m jsou prostřednictvím soch a audiovizuálních efektů představena knížata Velké Moravy. Vystaveny jsou zde jedinečné archeologické nálezy z pohřebišť, originály či repliky šperků, mečů a jiných historických předmětů. Všechny objekty Archeoskanzenu Modrá (včetně prostor s nabídkou občerstvení, pokladny) jsou zbudovány v duchu architektury raného středověku.
V těsném sousedství areálu je postavena hypotetická rekonstrukce kostelíku sv. Jana, vedle dochovaných základů původního kostela.
V prostoru pokladny se nachází také malá prodejna upomínkových předmětů. Archeoskanzen Modrá je otevřen v období duben - říjen. Návštěvní doba je uvedena zde www.archeoskanzen.cz/oteviraci-doba. V období listopad - březen pouze na objednání.
Do klenotnice se vstupuje ve skupince 25 osob. Prohlídku je doporučeno předem rezervovat. Návštěvní doba se odvíjí také dle probíhajících výstav. Aktuální návštěvní doba je uvedena zde www.archeoskanzen.cz/oteviraci-doba.
Turistický portál Východní Morava je oficiálním průvodcem po atraktivitách Zlínského kraje, které se skrývají v regionech Kroměřížsko, Valašsko, Slovácko a Zlínsko a Luhačovicko
Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o. p. s.
J. A. Bati 5520, 761 90 Zlín
info(@)vychodni-morava.cz
Chcete také prezentovat vaši nabídku na www.vychodni-morava.cz